forrás: MTI
A következő évekkel kapcsolatban az egyesület két verziót vizsgált meg. A pesszimista forgatókönyv szerint a megújulókat nem támogatja az állam, így lassabb lehet a növekedés, míg az optimista forgatókönyv szerint az európai napenergia-piac idén stabilizálódhat, majd 2015-től újra bővülhet.
A két szcenárió súlyozásaként az öreg kontinensen idén várhatóan mintegy 8-9 GW új kapacitás kerülhet beépítésre, míg az évtized második felében éves szinten 10-12 GW között alakulhat a piac.
Míg idén az európai új installációk várhatóan tovább esnek 2013-hoz képest, addig a globális piac tovább bővülhet, amit elsősorban a kínai illetve dél-kelet-ázsiai régió kereslete támogat majd, de India illetve a közel-keleti, észak-afrikai és latin-amerikai régióban is jelentős növekedés várható. Az EPIA kalkulációja szerint a következő években a globális napenergia-piac évente 40-50 GW új kapacitás telepítésével bővülhet, majd 2018-ban már érdemben átlépheti az 50 GW-os határt.
A szélenergia mögött tavaly a telepített kapacitások mennyiségét tekintve a PV (fotovoltaikus) volt a második legnépszerűbb energiatípus. Míg a konvencionális energiafajták esetében stagnált vagy csökkentek a nettó telepítések, addig a megújulókból szinte kivétel nélkül jelentős mennyiséget telepítettek.