Itt minden alkatrészt úgy mint a napelemeket a töltésvezérlőt az akkumulátort és invertert is az egyedi igényekhez mérten kell méretezni.
Minden esetben a megrendelő igényei és használni kívánt eszközök teljesítménye alapján kell kiszámolni a megépítésre kerülő rendszer teljesítményét. Ezen rendszereknél elég nagymérvű veszteséggel is kell számolnunk ez lehet akár 20 % is.
A napelemek által megtermelt villamos energiát a töltés vezérlőkön keresztül speciális szolár akkumulátorokba juttatjuk és ott tároljuk. Itt töltésvezérlők figyelnek arra nehogy túltöltés vagy mély kisülés keletkezzen az akkumulátorokban.
Az akkumulátorokban tárolt energiát 24/ 220 V- os inverteren keresztül juttatjuk a villamos fogyasztókhoz. A gyakorlatban használt inverterek 50 és 4000 watt közötti teljesítmény tartományban kerülnek beépítésre.
Télen a kevesebb napsütéses óraszám miatt a napelemeken kívül szükség lehet egy alternatív akkumulátor töltésre is ezt általában meg tudjuk oldani egy aggregátor vagy egy szélkerék segítségével.
A rendszerben használt akkumulátorok kifejezetten erre a célra lettek kifejlesztve. Speciális tulajdonságaiból talán azt érdemes megemlíteni ,hogy nem engedi magát csak 30-40 % -ban kisütni.
Ezzel a tulajdonságával pl: megakadályozza hogy az akku a mély kisülés miatt rövid idő alatt tönkre menjen.
Általában nem csak 12 vagy 24 voltos eszközöket használunk ,ilyenkor van szükség a következő alkotóelemre ami a szinuszos inverter ami a 24 voltból 220 voltot állít elő.
Ennél a berendezésnél is nagyon figyeljük a minőségre mert ha ez az eszköz nem teljesen megfelelő akkor háztartási eszközeink, szerszámaink rövid úton tönkre mennek.
Semmi esetben nem ajánlom az interneten olcsón kínált műszaki háttér nélküli gyenge minőségű ezért általában megbízhatatlan alkatrészek beépítését.